شرکت بزرگ نفتی و گازی OMV اتریش اعلام کرد که این شرکت به واردات گاز از روسیه ادامه خواهد داد و به قرارداد خود با این کشور پایبند است.

اتریش: به قرارداد با روسیه پایبندیم و به واردات گاز ادامه می‌دهیم

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش به نقل از فایننشیال تایمز، الفرد استرن، مدیرعامل شرکت بزرگ نفتی و گازی OMV اتریش، طی مصاحبه‌ای گفت که این شرکت به واردات گاز از روسیه برای زمستان پیش رو ادامه خواهد داد. به گفته این مقام اتریشی،OMV در سال 2018 با شرکت گازپروم روسیه یک قرارداد بلندمدت واردات گاز تا سال 2040 امضا کرد و بنا ندارد به این زودی‌ها از این توافق خارج شود. وی گفت: تا زمانی که گاز پروم به ما گاز بدهد، ما هم این گاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خریداری خواهیم کرد.

استرن تأکید کرد: گاز روسیه هم اکنون مشمول تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه به خاطر درگیری نظامی علیه اوکراین نیست و سیاست‌مداران اروپایی باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند. اعمال محدودیت در واردات گاز از روسیه منابع قابل توجهی از انرژی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بین خواهد برد و باعث خواهد شد قیمت گاز افزایش یابد. مدیرعامل شرکت OMV اتریش گفت: به عنوان یک شرکت صنعتی این وظیفه و التزام برای ما وجود دارد که تا زمانی که از نظر قانونی قابل قبول باشد، ما از منابع موجود استفاده کنیم. پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید