مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ظرفیت‌های هیات‌ها و گروه‌های ورزشی در امدادرسانی‌های هلال استفاده می‌شود.

استفاده از ظرفیت‌های ورزشی در امدادرسانی‌های هلال احمر

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش از زنجان، سید قاسم موسوی در جلسه هماهنگی با هیات‌های ورزشی مرتبط با حوزه امداد و نجات اظهار کرد: نجات، مقوله‌ای کاملا تخصصی به شمار می‌رود و هموطنان از هلال احمر انتظار امداد در حوادث را دارند.  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در هلال احمر نیازمند تخصص‌های ورزشکاران در زمینه‌های مختلف هستیم افزود: خوشبختانه قانون مدیریت بحران نیز بر این مهم تاکید کرده که هلال احمر و سازمان‌های دولتی با کمک و مشارکت هیات‌های ورزشی در امدادرسانی همکاری داشته باشند. وی ادامه داد: هیات‌های ورزشی تخصص و امکاناتی دارند که در امدادرسانی‌ها می‌توانند همکاری بیشتری با هلال احمر داشته باشند. موسوی با اشاره به  آموزش‌های هلال احمر یادآور شد: با ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی برای ورزشکاران در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی و ثبت عضویت داوطلبانه آنها در سامانه هلال احمر می‌توان با مشارکت و همکاری هم در حوادث به نجات جان هموطنان کمک کرد. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: باید از امکانات در بخش‌های مختلف به منظور ارائه خدمات بشردوستانه استفاده کرد چرا که هیات‌های ورزشی استان زنجان ظرفیتی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به هموطنان را در حوادث و سوانح مختلف دارند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بر برگزاری جلسه تخصصی‌تر تاکید کرد و گفت: با برگزاری این جلسات و رسیدن به بیان مشترک می‌توان تفاهم نامه‌ای را با سازمان ورزش و جوانان استان زنجان امضا و همکاری‌های مشترک را در امدادرسانی به هموطنان در حوادث و سوانح آغاز کرد.

همه افراد در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی زنجان می‌توانند عضو داوطلب هلال احمر شوند معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این جلسه گفت: بر اساس مصوبه جلسه گذشته مقرر شد تا از هیات‌های ورزشی افرادی به هلال احمر معرفی شوند تا از آموزش‌های مورد نیاز در حوزه امداد و نجات بهره‌مند شوند. غفور آقاجانلو افزود: جمعیت هلال احمر ارگانی است که همه افراد در هیات‌ها و گروه‌های مختلف ورزشی می‌توانند عضو داوطلب این مجموعه شوند تا همکاری ها منسجم تر از گذشته باشد. وی یادآوری کرد: با ثبت ورزشکاران هیات‌ها و گروه‌های ورزشی استان زنجان در سامانه عضویت جمعیت هلال احمر، عضویت داوطلبانه آنها در این مجموعه قطعی شده و با انجام فعالیت‌های امدادی، بیمه نیز شامل حال آنان خواهد شد.

هیات‌های ورزشی، تخصص ویژه‌ای دارند

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری زنجان هم در این جلسه گفت: در استان بیش از 50 هیات ورزشی فعالیت دارند. بهمن محمدی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های این هیات‌ها و تعامل بیشتر با هلال احمر استفاده  شود. وی خاطرنشان کرد: هیات‌های ورزشی هر کدام دارای تخصص‌های ویژه‌ای در رشته‌های خاض هستند.

آمادگی هیات‌های ورزشی برای همکاری با جمعیت هلال احمر 

همچنین  معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان در این جلسه گفت: هلال احمر جایگاه ویژه‌ای در امدادرسانی به حوادث و سوانح دارد و تاکنون در سطح کشور به خوبی درخشیده است. غفار امانی ادامه داد: می‌توانیم ورزشکاران استان زنجان را در هیات‌های مختلف ورزشی معرفی کرد تا عضو افتخاری هلال احمر شوند. مسوول حراست اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز بر انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان هلال احمر و این اداره کل تاکید کرد. گفتنی است، این جلسه با حضور هیات‌های ورزشی اسکی، نجات غریق و غواصی، موتور سواری و اتومبیل رانی استان زنجان برگزار شد.

پایان پیام/۷۳۰۰۴

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید