معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه‌وشهرسازی یزد گفت: متقاضیان واجد شرایط برای دریافت تسهیلات بازآفرینی شهری می‌توانند به سامانه شرکت بازآفرینی شهری به نشانی facility.udrc.ir مراجعه کنند.

اعطای تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی ویژه نوسازی منازل فرسوده در یزد

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش در یزد، به نقل از پایگاه از اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان، رضا خسروآبادی اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری با هدف احیا ء، بهسازی و نوسازی بافت‌های قدیمی، فرسوده و ناکارآمد شهری و توسعه درونی شهر‌ها و ارتقای محیط زندگی شهری چند سالی است که در حال اجرا است.

وی افزود:کاهش فقر شهری با رویکرد توانمندسازی ساکنان محدوده‌های هدف و پیشگیری از بازتولید فقر در این محدوده‌ها از رویکرد‌های طرح بازآفرینی شهری است.

معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان یزد گفت: بازآفرینی شهری به دنبال ارتقای کیفیت زندگی جامعه با مشارکت شهروندان است وبا گسترش شهرنشینی و افزایش مهاجرت به شهر‌ها شاهد افزایش حاشیه نشینی و سکونت گاه‌های غیررسمی بوده‌ایم و این موضوع آسیب‌های اجتماعی متعددی را به دنبال داشته است.

خسروآبادی با اشاره به آخرین اقداماتی که تا پایان سال ۱۴۰۱ در این خصوص انجام می‌شود تصریح کرد: اختصاص ۴۰ میلیارد تومان قیر جهت آسفالت در معابر محلات شهری، ایجاد ردیف اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان به اداره کل راه و شهرسازی برای مشارکت با شهرداری‌ها در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، اخذ ۲۰۳۰ فقره تسهیلات جهت اعطای تسهیلات نوسازی مسکن در بافت‌های هدف بازآفرینی شهری از اقداماتی است که در راستای طرح بازآفرینی شهری در استان یزد انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور به استان یزد مقرر شد سهمیه قیر در حوزه بازآفرینی شهری به میزانی افزایش پیدا کند که تمام محلاتی که دارای معابر خاکی هستند و در محدوده محلات هدف بازآفرینی قرار گرفته‌اند تا پایان سال مالی سال ۱۴۰۱ با همکاری شهرداری‌ها آسفالت شوند.

معاون اداره کل راه و شهرسازی یزد گفت: همچنین در این سفر با تغییر در ساختار تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده مقرر شد با هماهنگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد این تسهیلات به بافت‌های تاریخی هم تعمیم پیدا کند.

خسروآبادی ادامه داد: در این طرح به ازای هر واحد مسکونی که در پروانه ساختمانی قید شده باشد مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود حمایتی اعطا می‌شود وتکمیل اقدامات زیربنایی، تکمیل اقدامات روبنایی شهری و تکمیل و نوسازی مسکن سه محور اصلی مورد توجه در طرح بازآفرینی شهری است.

وی خاطرنشان کرد:‌ در این طرح به واجدان شرایط ساکن در بافت های فرسوده و کمتر برخوردارتسهیلاتی جهت احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های قدیمی اعطا می‌شود و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه ارائه تسهیلات بافت فرسوده و دیعه اسکان موقت به نشانی    fttps://facility.udrc.ir/login.phpجهت برخورداری از این تسهیلات استعلام بگیرند.

پایان پیام/د

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید