نمایشگاه اسناد و آثار دانشجوی نخبه شهید امیرحسین قربانی بهابادی تنها شهید استان یزد در سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گشایش یافت.

افتتاح نمایشگاه شهید نخبه حادثه هواپیمایی اوکراین در یزد

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش در یزد، در سالروز حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافری اوکراین در سال ۹۸ که به جان باختن جمعی از هموطنان انجامید، نمایشگاه اسناد، تصاویر و آثار دانشجوی شهید نخبه «امیرحسین قربانی بهابادی» تنها شهید یزدی این سانحه با عنوان «به رنگ دی» با حضور آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در کتابخانه مرکزی یزد افتتاح شد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه که به مناسبت سومین سالگرد شهادت این دانشجوی نخبه برپا شده است پدر و مادر شهید و جمعی از مسئولان و هنرمندان حضور داشتند.

سعید زارع، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد هدف از برپایی نمایشگاه را شناساندن و معرفی هر چه بیشتر این دانشجوی نخبه به جامعه و تجلیل از صبر، مقاومت و ولایتمداری خانواده این شهید گرانقدر برشمرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از ۱۷۰ اثر به تماشا گذاشته شده است.

وی افزود: طی دیدارهایی که با خانواده شهید انجام شد تمام آثار و اسناد مربوط به شهید از دوران کودکی و تحصیل در داخل و خارج از کشور تا 21 سالگی و شهادتشان جمع آوری شد که امروز در معرض دید عموم قرار گرفت.

مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با بیان این‌که پدر شهید از آزادگان سرافراز دفاع مقدس است، تصریح کرد: در این نمایشگاه همچنین تصاویری از سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان یزد در دی ماه ۱۳۸۶ و دیدار حاج قاسم سلیمانی با خانواده‌های شهدا ارائه شده است.

زارع بیان کرد: این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۶ دی‌ماه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ در کتابخانه مرکزی یزد واقع در بلوار بسیج برای بازدید عموم دایر است.

پایان پیام/م

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید