مدیر پارک علم و فناوری یزد گفت: چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات دانش‌آموزی با حضور 878 دانش آموزان ایران در قالب 650 تیم به میزبانی استان یزد برگزار می شود.

برگزاری مسابقات ملی ابتکارات نوآوری با 878 دانش آموز ایران در یزد

به گزارش خبرنگار فارس در یزد، سید حبیب‌الله میرغفوری پیش از ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران اظهار کرد: مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در قالب تفاهم‌نامه‌ای با استانداری، صندوق شکوفایی نوآوری و وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شده که در مرحله اول بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز آثار خود را به دبیرخانه مسابقات ارسال کردند.

وی با بیان این‌که ۳۰ درصد شرکت کنندگان یزدی بودند، افزود: مرحله اول مسابقه به صورت مجازی برگزار و پس از بررسی آثار توسط داوران، ۸۷۸ دانش‌آموز در قالب ۶۵۰ تیم به مرحله دوم راه یافتند که در ۱۹ رشته با هم رقابت می‌کنند، ضمن این‌که ۵۷ درصد از شرکت کنندگان دختر و ۴۳ درصد از آنان پسر هستند.

مدیر پارک علم و فناوری یزد با اشاره به تقبل بخش اعظم بودجه مسابقات توسط استانداری، ابراز کرد: کمیته‌های مختلف و تیم‌های داوری در هر رشته تشکیل شده و یک ناظر از وزارت آموزش‌وپرورش بر کل فرآیند داوری نظارت دارد. ضمن اینکه مسابقات در دانشگاه‌های یزد و علم و هنر برگزار خواهد شد.

۱۶ میلیون تومان اعتبارات بلاعوض برای ایده‌های فناورانه

وی یادآور شد: یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری، گسترش فرهنگ کارآفرینی در سطح جامعه است. لذا هر یک از دانش‌آموزان و دانشجویان که ایده‌های فناورانه داشته باشند می‌توانند طرح خود را ارائه و تا سقف ۱۶ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، جهت اجرایی کردن ایده خود، دریافت کنند.

امین درخشان مسئول دبیرخانه برگزاری مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزان یزد نیز گفت: در چهاردهمین دوره از این مسابقات به میزبانی یزد ۱۵ رشته در دانشگاه یزد و چهار رشته در دانشگاه علم و هنر برگزار و اختتامیه آن نیز با حضور مقام عالی وزارت آموزش‌وپرورش همراه خواهد بود.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه منعقد شده، دبیرخانه مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزان به مدت سه سال به یزد واگذار شده است.

پایان پیام/ف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید