رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: وظیفه ما تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در بستر پژوهش است، بر اساس ماموریت‌مان به دنبال مسائلی هستیم که کلان و ملی و براساس عدالت باشد.

خیاطیان: درصدد ارتقای تصمیم‌سازی‌ها با محوریت عدالت هستیم

به گزارش گروه سیاسی فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش، نشست مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی کشور با هدف تقویت هماهنگی‌‌ها میان مراکز پژوهشی نهاد‌های حاکمیتی، با حضور محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و کارشناسان برجسته اقتصادی کشور در محل این مرکز برگزار شد.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در این جلسه، گفت: در دولت مردمی تلاش می‌شود مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری محل حضور و رفت و آمد صاحبان اندیشه و نخبگان باشد تا براساس مأموریت‌های طراحی شده مرکز، همراه و یاور مرکز باشند.

وی در ادامه تشکیل مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی کشور را ایده‌ای بسیار خوب عنوان کرد و گفت: تجربه نشان داده است هر کجا کار شبکه‌ای و مشارکتی صورت می‌گیرد، نتایج و برکات بهتر و بیشتری از آن حاصل می‌شود. از سویی دیگر این رویه، یک روند جهانی و رویکرد نوینی است که نتیجه‌بخش بوده است، بنابراین ایده‌های شبکه‌های علمی بیش از پیش در حال جا افتادن است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌های کار شبکه‌ای در کشور، تصریح کرد: برای انجام کار شبکه‌ای باید بدانیم به دنبال چه هستیم تا اثربخشی کار بالا برود، نکات ایراد شده در این نشست نیز در خور توجه است و می‌توان آن‌ها را در کنار مسائل اصلی پیگیری کرد.

خیاطیان با اشاره به اینکه شخص رئیس‌جمهوری روحیه‌ای نخبه‌گرا و اجماعی دارد، یادآور شد: از آنجایی که این اجماع در مجموعه دولت نیز برقرار است، می‌توان امیدوار بود که مسائل مطروحه، اثربخشی بالایی نیز داشته باشد؛ از این‌رو این ظرفیت وجود دارد و امیدواریم بتوانیم به نحوه احسن از آن استفاده کنیم.

وی مسائلی همچون تورم، ارز، مسکن، اجاره‌بها، دستمزد، بودجه، دیپلماسی اقتصادی، امنیت غذایی و… را از جمله دغدغه‌های دولت برشمرد و گفت: موضوع ارز از جمله موضوعاتی است که مجمع پژوهشکده‌های اقتصادی کشور می‌تواند در گام نخست آن را از طریق ارتباط با مراکز علمی و نخبگانی کشور دنبال کرده و برای آن راهکارهایی ارائه دهد.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با بیان اینکه تقویت ارتباط دولت با نخبگان از جمله انتظارات شخص رئیس‌جمهور از این مرکز است، گفت: ما براساس مأموریت‌های خود تلاش داریم این هم‌افزایی میان نخبگان و دولت شکل گیرد.

خیاطیان با اشاره به دیگر مأموریت‌های مرکز بررسی‌های استراتژیک در دولت مردمی یادآور شد: از آنجایی که وظیفه ما تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در بستر پژوهش است، براساس مأموریت‌مان به دنبال مسائلی هستیم که کلان و ملی باشد.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید