رییس بیمارستان بقیه الله(ع) بشاگرد گفت: کودک شیرخوار یک سال و چهارماهه ساکن روستای «اکبرآباد آخران» این شهرستان بر اثر عقرب گزیدگی و دیر مراجعه کردن بیمار به بیمارستان، جان باخت.

نیش عقرب، جان نوزاد یک سال و چهارماهه در بشاگرد را گرفت

به گزارش خبرآنلاین، «دکتر مظاهر نجفی»، رییس بیمارستان بقیه الله(ع) بشاگرد در خصوص جزئیات این حادثه گفت: عصر دوشنبه خانواده‌ای بشاگردی از توابع بخش سیت و ماستی شهرستان بشاگرد برای احیای شیرخوار یک ساله خود به بیمارستان بقیه الله(ع) مراجعه کرده که کودک این خانواده از علائم حیاتی برخوردار نبود.

وی بیان کرد: این کودک بدون علائم حیاتی توسط خانواده و دایی اش به مرکز درمانی بیمارستان بقیه الله (ع) بشاگرد آورده شد که با وجود تلاش‌های بیش از ۴۵ دقیقه‌ای برای احیا، راه به جایی نبرد. رییس بیمارستان بقیه الله (ع) بشاگرد به نقل از گفته‌های دایی کودک فوت شده، اضافه کرد: نیمه شب گذشته این کودک از ناحیه پهلوی چپ مورد گزش عقرب قرار گرفته است و خانواده وی از این موضوع بی‌اطلاع بوده‌اند تا اینکه ظهر امروز هنگام شیردادن به بچه، متوجه حالت تهوع و استفراغ کودک شده و همچنین خون در ادرار نوزاد مشاهده می‌کنند. نجفی ادامه داد: هنگامی که این خانواده به بیمارستان مراجعه کرده‌اند، ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه بوده و بچه شیرخوار قبل از رسیدن به این مرکز درمانی جان خود را از دست داده است. وی بر لزوم رسیدن به موقع به مراکز درمانی جهت درمان انواع گزش تاکید و خاطرنشان کرد: بی‌توجهی و دیر رساندن بیمار مورد گزش قرار گرفته به خصوص از نوع نیش مار و عقرب، باعث به خطر افتادن جان بیمار می‌شود.

عبدالجبار ذاکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز پیش از این هشدار داد: فعالیت عقرب‌ها با گرم شدن هوا درفصل تابستان افزایش پیدا کرده که باید موارد ایمنی بیش از گذشته مدنظر مردم قرار گیرد تا شاهد حادثه ناگواری نباشیم.

سال گذشته ۶ هزار و ۶۲۰ مورد عقرب زدگی در استان‌ هرمزگان رخ داده که ۲ مورد منجر به فوت شده است.

46

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید