مدیرکل مدیریت بحران استان البرز اعلام کرد: با توجه به صدور هشدار زرد هواشناسی، احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک، در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

هشدار زرد هواشناسی برای البرز

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش از کرج، مهدی مهرور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر موج ناپایدار سطوح میانی از سه شنبه تا چهارشنبه از منطقه البرز مرکزی می‌باشد که به موجب آن با فعالیت محلی و نقطه ای آن در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی رگبار و رعد و برق و برای سایر نقاط ( نیمه جنوبی استان ) وزش باد نسبتا شدید به همراه گرد و غبار و کاهش موقت کیفیت هوا به شرح زیر پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص نوع مخاطره، اضافه کرد: وزش باد نسبتا شدید، گرد و خاک ارتفاعات رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

این مقام مسؤول با بیان اینکه منطقه مرکزی البرز محل پیش بینی مخاطره است، ادامه داد: با این تفاسیر از روز سه‌شنبه تا چهارشنبه این روند ادامه دار خواهد بود.

وی یادآور شد: اثرمخاطره، آسیب به سازه‌های موقت و سست، تابلوهای تبلیغاتی و شکسته شدن درختان به دلیل وزش باد شدید و لحظه ای ، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا ، اختلال در تردد و رانش سنگ در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی است.

مهرور خطاب به جامعه هدف، اظهار کرد: توصیه می‌شود افراد از استحکام موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت‌های عمرانی اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: افراد آسیب پذیر شامل سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور بلند مدت در فضای باز و سطح شهر خودداری نمایند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در پایان به اهمیت احتیاط در توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل های فصلی و دامنه کوه ها تاکید کرد.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید