رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: با حمایت‌های مردم شریف ایران و اعتماد هموطنان، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به پاس فرزندان برومند این سرزمین در عرصه بین‌المللی در جایگاه پنجم جمعیت برتر جهان قرار گرفته است.

هلال احمر ایران در جایگاه پنجم جهان قرار گرفت

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش از شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم حسینی المدنی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه شیراز اظهارداشت: با حمایت‌های مردم شریف ایران و اعتماد هموطنان، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به پاس فرزندان برومند این سرزمین در عرصه بین‌المللی در جایگاه پنجم جمعیت برتر دنیا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بسیاری از کشور‌های دنیا زمانی که زلزله ترکیه و سوریه به وقوع پیوست به کمک مردم این کشور‌ها شتافتند و اقلام امدادی و زیستی به این کشور‌ها اهدا کردند. در واقع آن‌ها تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند تا در این بحران کمک‌های بشردوستانه را به ترکیه و سوریه ارسال کنند، اما فقط کشور ایران بود که مورد تمجید و قدردانی کشور ترکیه و فدراسیون صلیب سرخ قرار گرفت.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: بسیاری از کشور‌ها اقلام امدادی بیشتری چه از نظر ارزش ریالی و چه از لحاظ حجم اقلام ارسال کرده بودند، اما شجاعت، رشادت، تخصص و توان نیروی انسانی جمهوری اسلامی ایران بود که باعث شد مردم احساس کنند ایران کشوری بود که در شرایط دشوار بیشترین کمک را به آن‌ها کرد.

حجت‌الاسلام حسینی المدنی با بیان اینکه جوانان عضو هلال احمر جوانانی تمدن ساز و افتخارآفرین هستند، به علی لندی، نوجوانی که در پی آتش‌سوزی جان 2 نفر را نجات داد اشاره کرد و افزود: علی لندی نوجوانی بود که عضو خانواده هلال احمر است، وقتی در یک اتفاق غیرمترقبه می‌بیند 2 زن در آتش می‌سوزند با فداکاری و ایثار سریع خود را به محل حادثه می‌رساند و به قیمت شهادت خود جان انسان‌های دیگر را نجات می‌دهد.

وی ادامه داد: تمدن جوانان ایران تمدنی مبتنی بر عدالت، کرامت است؛ تمدنی مبتنی بر آموزه‌های دینی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و تمدنی مبتنی بر صلح و دوستی، کرامت و شهادت و ایثار است. کشوری که مردمانش معتقدند اگر کسی جان یک انسان را نجات دهد، مانند این است که جان همه انسان‌ها را نجات داده است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر گفت: شهریورماه سال 1401، حدود 670 هزار نفر عضو جمعیت هلال احمر داشتیم، اما امروز با استقبال خوب جوانان از دانش آموزان گرفته تا دانشجویان بیش از یک میلیون 200 هزار نفر از مردم شریف جمهوری اسلامی برای فداکاری و ایثار به خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر پیوستند.

حسینی المدنی بیان کرد: در سال 1401، بیش از 270 هزار نفر از دانش آموزان کشور آموزش‌های لازم را سپری کردند. تیم‌های هلال احمر از 50 تیم به 400 تیم در سال 1402 ارتقا می‌یابد تا این تیم‌ها در غم و شادی در کنار مردم باشند.

وی ادامه داد: اعضای جمعیت هلال احمر در ایام تعطیلات نوروزی از همه تفریحات خود گذشتند و آسایش خود را فدای آرامش هموطنان کردند؛ در پایگاه‌های خدمات بشردوستانه نوروزی قریب 50 هزار نفر از جمعیت هلال احمر و 19 هزار نفر از اعضای امداد و نجات حضور پیدا کردند تا شادی مردم به غم تبدیل نشود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه استان فارس از استان‌های برتر در طرح نوروزی بوده است، یادآور شد: برای جوانان هلال احمر اهمیتی ندارد که به چه انسانی کمک می‌کنند؛ فرقی ندارد که ناجی سیاه باشند یا سفید، برای آن‌ها فرقی ندارد که به پیر یا جوان، مسلمان یا غیر مسلمان، ایرانی یا غیر ایرانی کمک کنند.

حسینی المدنی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر بر اساس مبانی دینی نه تنها به انسان‌ها خدمت می‌کنند بلکه از محیط زیست هم غافل نیستند، گفت: در اسفندماه سال 1401 اعضای جمعیت هلال احمر با همکاری سازمان منابع طبیعی در 418 نقطه کشور به صورت همزمان موفق شدند به مناسبت یکصدمین سال تأسیس این جمعیت 100 هزار نهال در کمتر از 20 دقیقه بکارند. این رکورد قبلا در اختیار کشور ترکیه بود، اما در حال حاضر این رکورد از آن جمهوری اسلامی ایران است.

پایان پیام/د

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید