محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به رویکرد اصلی وزارت فرهنگ دولت مردمی مبنی بر تغییر مسیر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما نیز از مسیر بنیاد سینمایی فارابی طی خواهد شد و این بنیاد گام‌های بلندی در این راستا برداشته است.

وزیر فرهنگ: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر بنیاد سینمایی فارابی می‌گذرد

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز یکشنبه بیست و پنجم دی ماه در جلسه هیئت امنای بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای حمایت از حوزه سینما در دوره جدید وزارت فرهنگ گفت: چندی پیش نخستین جلسه شورای عالی سینما در دوره جدید پس از سال‌ها وقفه برگزار و تصمیمات خوبی برای کمک به سینمای کشور اتخاد شد و دومین جلسه این شورا نیز بزودی برگزار می‌شود تا توجه به سینما در سطح کلان تصمیم گیری تداوم پیدا کند. وزیر فرهنگ با یادآوری اقدامات و حمایت‌های دولت مردمی در حوزه سینما گفت: سیاست‌گذاری واحد در هزینه کرد بودجه‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگ در پی تصویب آیین نامه بند ز تبصره ۹  لایحه بودجه یکی از اتفاقات مهم ستاد فرهنگی دولت محسوب می‌شود و امیدواریم از این طریق  بتوان حمایت های بیشتری از حوزه فرهنگ به ویژه سینما انجام داد.

او در ادامه در خصوص جزئیات این آیین‌نامه گفت: براساس بند ز تبصره ۹ قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی مجاز هستند تا ۲ درصد از بودجه هزینه‌ای خود را در راستای هم افزایی و ارتقای فعالیت‌ها و تولیدات فرهنگی از قبیل موضوعات قرآنی، نمایشی، مطبوعاتی، رسانه ای نوین، نشر و کتاب و گردشگری و صنایع دستی هزینه کنند.  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم حاکمیت فرهنگی به معنای جهت‌دهی به فرهنگ کشور در اختیار حاکمیت باشد باید به سهم فرهنگ از منابع توجه ویژه داشته باشیم؛ موضوعی که مورد تاکید مسئولان بخش‌های مختلف دولت مردمی است. اسماعیلی با اشاره شعار اصلی وزارت فرهنگ درباره تغییر ریل حوزه فرهنگ به سوی ارزش‌های انقلاب اسلامی گفت: بخش مهم تغییر ریل حوزه سینما از مسیر بنیاد سینمایی فارابی می‌گذرد. اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه تحولی وزارت فرهنگ اشاره کرد و گفت: در ابتدای حضور در وزارت فرهنگ برنامه تحولی وزارتخانه را در قالب صد و بیست اقدام شفاف تدوین کردیم که بخشی از آن ها به حوزه سینما اختصاص دارد. او افزود: بنیاد فارابی در مسیر ایجاد تحول بنیادین در سینمای ملی، گام های بلندی برداشته است و وفاق، امیدآفرینی، نشاط، و تبیین پیشرفت های ایران اسلامی، شاخص‌های اصلی تولید و حمایت در فارابی است. وزیر فرهنگ در پایان با تقدیر از فعالیت های بنیاد سینمایی فارابی، ابراز امیدواری کرد این بنیاد بتواند نقش خود در فضای کلی سینمای ایران را به طور کامل و موثر ایفا کند. گفتنی است، پیش از سخنان وزیر فرهنگ، مهدی جوادی مدیر عامل بنیاد فارابی به ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد سینمایی پرداخت و اعضای هیئت امنای بنیاد، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

  پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید