رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: پس از دستگیری قاتل در کمتر از ۱۵ ساعت، کیفر خواست متهم اصلی قبل از برگزاری مراسم هفتمِ مقتول صادر شد.

کیفرخواست قاتل جوان میبدی ‌صادر شد

به گزارش فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش از یزد اظهار کرد: غلامعلی دهشیری در خصوص پرونده قتل جوان میبدی اظهار کرد: پس از تلاش مضاعف ضابطین امنیتی و انتظامی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمین حادثه مذکور، دستگاه قضایی نیز رسیدگی خارج از نوبت با هدف تشفی آلام جامعه را در عین التزام دقیق به موازین دادرسی، رعایت حقوق متهم و تعیین وکیل تسخیری در دستور کار قرار داد.

وی افزود: با حضور اکیپ بازسازی صحنه، تشخیص هویت، جمع آوری دقیق ادله و مستندات، کالبد شکافی جسد همراه با اقاریر صریح متهم ، کیفرخواست متهم در کمترین زمان ممکن صادر شد. 

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت:‌ این قتل دارای ابعاد پیچیده قضایی و اطلاعاتی نیست و به همین سبب با تلاش مجموعه قضایی کیفرخواست صادر و در کمترین زمان ممکن در دادگاه کیفری یک استان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

دهشیری با بیان این‌که این نوع جرائم خشن که جنبه هیجانی دارد یک خانواده را داغدار کرده و خانواده دیگر را در اضطراب قصاص نفس قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: در این فقره قتل، پیام به موقع و آرامش بخش امام جمعه شهرستان میبد آیت الله اعرافی و تلاش‌های بی‌شائبه سایر مسئولین محلی و صبوری و همراهی اهالی میبد، موجب تشفی خاطر خانواده داغدار و سایر مردم منطقه شد.

گفتنی است؛ شامگان نهم آذر در پی یک درگیری در حاشیه شهر میبد و یک نزاع جمعی یک جوان میبدی به کام مرگ فرو رفت و یک جوان دیگر نیز در بیمارستان به سر می برد و عوامل دیگر این نزاع اکنون در انتظار رسیدگی قضایی قرار دارند و انتظار می‌رود دادگاه کیفری یک استان با دقت و سرعت لازم و دادرسی عادلانه و منصفانه حکم قانونی و مقتضی را صادر نماید.

پایان پیام/الف

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید