ارتش لبنان از دستگیری یکی از مهم‌ترین سرکرد‌ه‌های گروه تروریستی القاعده در شمال این کشور خبر داد.

یک سرکرده القاعده در شمال لبنان به دام افتاد

به گزارش گروه بین‌الملل فراخوان مقاله چهارمین کنگره بین‌المللی فن‌آوری، ارتباطات و دانش، ارتش لبنان اعلام کرد که یک سرکرده مهم القاعده به نام (ط .م) را در شمال این کشور دستگیر کرده است.

در بیانیه ارتش لبنان آمده است: «پس از یک دوره طولانی اقدامات امنیتی و تلاش‌های اطلاعاتی طی چندین سال، یگان ویژه اداره اطلاعات در تاریخ ۱۹/۰۵/۲۰۲۳ موفق شد در شهرک دیر عمار واقع در شمال لبنان یک سرکرده مهم القاعده و از موسسان باندهای این گروه تروریستی در لبنان را دستگیر کند. وی نقش مهمی را در ایجاد گروه تروریستی فتح الاسلام ایفا کرده است».

بر اساس گزارش خبرگزاری لبنان «NNA»، در بیانیه ارتش این کشور همچنین آمده است که نامبرده ارتباط تنگاتنگی با سرکرده‌های القاعده داشته و پس از نبرد نهرالبارد در سال ۲۰۰۷ متواری شد و پس از آن بار دیگر پس از پیدایش گروه‌های تروریستی داعش و جبهة النصرة به ایفای نقش مهم خود بازگشت.

بنابر گزارش ارتش لبنان، این سرکرده القاعده با گروه‌های تروریستی در شمال لبنان ارتباط داشته و یکی از خطرناک‌ترین سرکرده‌های این گروه را پس از نبرد طرابلس در سال ۲۰۱۴ پناه داده و این گروه‌ها برای نبرد علیه ارتش لبنان در محله‌های شهر طرابلس و شهرک بحنین متحد شده بودند.

طبق اعلام ارتش لبنان، اجرای تحقیقات با فرد بازداشت شده، ادامه دارد.

پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید